Камерун начело на Група F

3830

Последният кръг от срещи от груповата фаза на Купата на африканските нации 2019 ще се изиграе в Група F. Камерун започна като фаворит да продължи напред в групата и изглежда, че ще го направи като победител.

Въпреки това, за да се увери, че това наистина ще се случи, отборът ще трябва да спечели последния си двубой, който е срещу Бенин на 2 юли на стадион „Исмаилия“. Камерун в момента се намира начело на групата с 4 точки, а Бенин е на 3 място с 2 точки.

Камерун започна участието си в Купата на африканските нации с победа с 2-0 над Гвинея-Бисау. Това бе мач, в който се очакваше тимът лесно да надделее, но успя да постигне напредък чак в 66 минута. След като отбеляза първия гол, Камерун бързо се разписа и с втория в 69 минута, с което затвърди победата си.

Вторият сблъсък за Непобедимите лъвове бе очаквано труден, като отборът се изправи срещу Гана. Черните звезди се очакваше да бъдат съперници на Камерун за топ позицията и отборите завършиха срещата си с нулево равенство.

Тенденциите показват, че  Камерун няма загуба в последните си 6 мача във всички турнири. Отборът надделя в 4 от тях и завърши наравно 2. Победите бяха над Коморските острови, Замбия, Алкоркон и Гвинея-Бисау. Ако вземем предвид и предходното издание на Купата на африканските нации, Камерун допусна само 1 гол в последните си 6 мача от съревнованието и ще се надява да продължи в същия дух.

Бенин започна турнира като един от аутсайдерите. Въпреки това, отборът бе обнадежден в началото на участието си след като отбеляза гол само 2 минути след началото на сблъсъка си с Гана в първия си мач. Гана успя да се върне в мача и да вкара 2 гола, с което поведе, но Бенин се възползва от факта, че Гана остана с 10 играчи на терена и отбеляза изравняващ гол, с който си спечели точка.

Във втория мач срещу Гвинея-Бисау Бенин се нуждаеше от победа, за да има някакъв шанс да продължи напред към осминафиналите. Въпреки това, тимът не успя да пробие защитата на опонента си, и въпреки че запази суха мрежа, тимът трябваше да се примири с 1 точка при нулево равенство.

Тенденциите показват, че Бенин няма поражение в изминалите си 5 мача във всички турнири. Отборът постигна 2 победи и 3 равенства, но нито една от победите не беше в Купата на африканските нации.

По отношение на състава си, Камерун може да върне Максим Чупо-Мотинг в началния си състав за предстоящия сблъсък. Възможно е той да се изяви заедно с Клинтън Нджие или нападателят на Марсилия ще остане на резервната скамейка.

Малко вероятно е Бенин да направи промени в състава си от предходните 2 двубоя, тъй като отборът не претърпя нито едно поражение. Единствената промяна, която може да видим, е Жодел Досу да бъде прибавен към началния състав за сметка на Себио Суку.

Това може да е още един оспорван сблъсък в Купата на африканските нации. Въпреки това, Камерун има талантa, който е нужен, за да се представи добре в атака. Forebet предвижда победа за Камерун и по-малко от 2.5 попадения в срещата.