Кот д'Ивоар и Намибия в последен мач от група D

2570

Стартира последният кръг от мачове в група D на Купата на африканските нации. В момента Мароко е начело на групата с 6 точки, Кот д'Ивоар е с 3 точки на второ място, след него отново със същия резултат е Южна Африка и на последно място е Намибия без нито една точка в своята графа.

В понеделник вечер, Намибия среща Кот д'Ивоар, знаейки, че трябва да победи задължително, за да има въобще някакви шансове за продължаване по нататък в турнира. На Кот д'Ивоар също му трябва победа, за да си подсигури второто място в групата и да не разчита на това да бъде един от най-добрите отбори на трето място.

Мачът ще се проведе на „Стадион 30 юни“ в Кайро. Отборът на Намибия бе изключително разочарован от загубата си от Южна Африка. Мачът вървеше към нулево равенство, докато Бонгани Зунга не отбеляза в 68-та минута и това попадение донесе победата за Южна Африка.

Намибия се справи много добре в откриващия си мач срещу Мароко. Отборът на Намибия влезе в турнира като доста подценяван и това, че успя да удържи Мароко до 89-тата минута, преди да получи попадение във вратата си, вдъхна известна увереност на отбора.

Статистиката показва, че Намибия е спечелила 2 от последните си 7 мача във всички състезания. Победите са срещу Мозамбик и Сейшелите в квалификационната фаза.

Кот д'Ивоар победи Южна Африка в първия си мач от Купата на Африканските нации с 1-0. Това не беше най-доброто изпълнение на Слоновете, но победиха благодарение на попадение от Джонатан Коджия.

Представянето на Кот д'Ивоар срещу Мароко не беше толкова добро. Мароко вкара гол на Слоновете още в 23-тата минута и те не успяха да се върнат отново в мача. Вратарят на Кот д'Ивоар направи добри спасявания и отборът успя да създаде няколко добри положения към края на двубоя, но Уилфред Бони не успя да реализира попадение във вратата на противника.

Статистиката показва, че Кот д'Ивоар е загубил само 2 от последните си 14 мача във всички състезания. Слоновете са спечелили 8 от тези двубои и са отбелязали поне по едно попадение в 10 мача. Кот д'Ивоар не успя да продължи от груповите фази в предишното издание на Купата на африканските нации и определено няма желание това да се повтори.

Намибия вероятно ще направи някои промени в атаката си в търсене на първи гол за турнира. Исаскар Гурираб може би ще бъде играчът, който ще влезе от скамейката.

Кот д'Ивоар има притеснения относно Серхе Ауриер, който получи контузия по време на мача с Мароко. Максуел Корнет се надява да влезе на мястото на Макс Градел.

Слоновете могат да спечелят този двубой с комфортна преднина. Forebet предсказва победа за Кот д'Ивоар и над 2.5 гола в мача.