Може ли Камерун да се справи с Гана?

2966

Фаворитите в Група F Гана и Камерун се изправят един срещу друг на стадион „Исмаилия“ в събота.

Черните звезди отчаяно се нуждаят от възможност да се върнат в играта след изненадващо равенство с Бенин в първия си мач.

Камерун ще се опита да продължи по същия начин след доброто начало на участието си с победа над Гвинея-Бисау.

Въпреки че доминираха по време на срещата, Непобедимите лъвове се нуждаеха от повече от час, за да пробият защитата на противника си. Защитникът на Олимпиакос Яя Банана отбеляза гол за тима си в 66 минута, с което Камерун поведе.

Стефан Бахокен отбеляза второто попадение на Камерун само 3 минути по-късно. Той се възползва от грешка в защитата и затвърди победата на тима на Кларънс Сеедорф.

Шампионът – печелил купата общо 5 пъти – контролираше темпото през цялата среща и бе много по-добър в първия си сблъсък от турнира.

Гана изостана в резултата след само 2 минути в сблъсъка си с Бенин, но капитанът Андре Аю отбеляза гол малко след това, с което осигури равенството на своя отбор.

Братът на Андре Джордан даде на Гана преднина точно преди края на първото полувреме с впечатляващо попадение, но това не бе достатъчно за тима, за да постигне победа, тъй като допусна още един гол след почивката.

Гана трябваше да изиграе по-голямата част от второто полувреме с 10 играчи след като Джон Бойе бе изгонен. Защитникът на Мец ще пропусне мача с Камерун заради наказание.

Черните звезди имаха по-малко притежание на топката и също така отправиха два пъти по-малко изстрели към вратата от Бенин. Треньорът Квеси Апия ще се опита драстично да подобри представянето на тима си при подготовката за още по-труден опонент.

Камерун и Гана за последно се изправиха един срещу друг на полуфиналите на Купата на африканските нации през 2017 и Камерун надделя с 2-0 след което спечели титлата.

Като цяло резултатът от сблъсъците между тези два отбора е 3-2 в полза на Гана, но отборът не е побеждавал Камерун от 1998 насам.

Трябва да се върнем до 1982, за да открием последния път, в който Гана спечели Купата на африканските нации, но тимът без съмнение разполага с по-добър състав този път.

Вероятно ни очаква оспорван сблъсък в събота. Победа за Камерун би означавала, че отборът продължава към осминафиналите, а победа за Гана ще осигури място на тима в елиминационната фаза.

Forebet предвижда ниско резултатно равенство, резултат, който би бил в полза на шансовете на Камерун да се класира.