Нигерия се бори за място на осминафиналите в сблъсък с Гвинея

3762

Нигерия ще се изправи срещу Гвинея в Александрия в сряда, като втория кръг на Купата на африканските нации стартира.

Нигерия започна с победа над Бурунди, а Гвинея си спечели точка в срещата си с Мадагаскар в първия си мач.

Чистото попадение на Одион Игало във второто полувреме бе достатъчно да осигури победата на Нигерия над Бурунди. И двете страни имаха 15 изстрела към вратата, но Нигерия успя да си спечели всичките 3 точки.

Нигерия постигна притежание на топката от 65% и ще се надява отново да доминира в двубоя в сряда.

Първият мач на Гвинея завърши с равенство с 2-2. Отборът поведе в 34 минута, когато нападателят на Дижон Сори Каба успя да повдигне топката над вратаря и отбеляза за тима си.

В началото на второто полувреме обаче отборът допусна две противникови попадения преди Франсоа Камано да отбележи гол от дузпа в 66 минута и да осигури равенство на своя отбор.

Гвинея имаше 15 изстрела към вратата, а Мадагаскар – 6, като отборът същото така владееше топката повече. Тимът ще бъде разочарован от факта, че не успя да постигне победа и ще бъде мотивиран да компенсира за това срещу Нигерия.

Звездата Наби Кейта влезе в игра от резервната скамейка за първи път от 1-ви май. Полузащитникът на Ливърпул е контузен, но Мениджърът Пол Пут ще се надява Кейта да е в достатъчно добра форма, за да се изправи срещу Кения.

Нападателят на Нигерия Самуел Калу колабира по време на тренировка, като причината за това бе дехидратация. Двадесет и една годишният играч на Бордо изглежда се възстановява добре и вероятно ще участва в сблъсъка с Гвинея.

Нигерия е фаворит да оглави Група B и може да се класира за осминафиналите с победа в сряда. Отборът без съмнение има най-силния състав в групата и е един от най-добрите в турнира.

Футболистите от английската Висша лига Алекс Иуоби (Арсенал) и Уилфред Ндиди (Лестър Сити) демонстрираха отлично представяне в първия мач и вероятно ще причинят сериозни проблеми на Гвинея.

Последната среща между тези два отбора бе през 2011 и завърши при равенство с 2-2. Двата тима са се изправяли един срещу друг общо 17 пъти, като и двата постигнаха по 5 победи. Нигерия е фаворит този път и със сигурност има по-завършен състав.

Очаква се Нигерия да постигне победа над Гвинея и да си спечели място на осминафиналите на съревнованието.