Други първенства

Международни

Аржентина се нуждае от победа, за да запази шансовете си за Копа Америка

2658

Отборите на Аржентина и Катар се изправят един срещу друг на „Арена Гремио“ в неделя, като и двата отбора са наравно с по 1 точка на дъното на класирането в Група B.

Тимът на Аржентина, печелил Копа Америка 14 пъти, е в опасност да бъде елиминиран още на груповата фаза, и трябва да надделее над Катар, за да си спечели място в следващата фаза.

Отборът загуби от Колумбия с 2-0 в първия си мач и след това завърши наравно с Парагвай, като не успя да оправдае очакванията на феновете.

В последния мач на тима, Парагвай поведе в първото полувреме с гол на Ричард Санчес. Лионел Меси успя да набави на тима си 1 точка след дузпа в 57-та минута, дадена след намесата на ВАР.

Парагвай успя да отправи повече изстрели към вратата по време на срещата и можеше дори да постигне победа във второто полувреме. Вратарят на Аржентина успя да спаси дузпата на Дерлис Гонсалес, с което резултатът остана 1-1.

Това бе пореден път, в който Аржентина не се представя на ниво и отборът трябва драстично да подобри играта си ако иска да продължи напред в съревнованието.

От друга страна, Катар ще бъде изключително доволен от началото на участието си. Отборът спечели точка срещу Парагвай в първата си среща и претърпя поражение в оспорван мач срещу Колумбия в последния си двубой.

Отборът показа брилянтна защита в сблъсъка си с Колумбия, но не успя да удържи на натиска и да спечели точка. Нападателят на Аталанта Дуван Сапата отбеляза в 86 минута и отне радостта на Катар.

Четирима от играчите на отбора получиха жълти картони в мача с Колумбия, както и в този срещу Парагвай. Това означава, че Катар има най-лошият резултат по този показател от всички отбори в турнира.

Не се очакваше Катар да причини главоболия на противниците си в Копа Америка. Изненадващо обаче отборът се намира преди Аржентина заради головата си разлика при една оставаща среща от групите.

Аржентина беше фаворит да оглави Група B, но се намира на дъното на класирането, и отчаяно се нуждае от всичките 3 точки в последния си мач от груповата фаза.

Двата отбора са се срещали само веднъж. Аржентина надви Катар с 3-0 в приятелски мач през 2005 и отборът се нуждае от подобен резултат и този път.

Въпреки ужасното начало на турнира, Аржентина има нужните качества, за да надделее над Катар и вероятно ще постигне лесна победа в неделя.