Бразилия се нуждае от мотивираща победа

2302

Перу и Бразилия се срещат на „Арена Коринтианс“ в събота, като се намират наравно начело на класирането в Група А с по 4 точки.

При равенство и двата отбора ще се класират за четвъртфиналите, но Бразилия ще се бори за победа, за да демонстрира малко по-впечатляващо представяне при домакинството си в турнира.

Перу и Бразилия бяха фаворити да продължат напред от Група А преди началото на турнира и сега предстои сблъсък, с който ще се реши кой ще оглави групата.

Бразилия не се справя много добре до момента и играчите на тима бяха освиркани след нулево равенство с Венецуела в предходния си двубой.

Отборът вероятно не е доволен, че не успя да си тръгне с 3-те точки срещу Венецуела. В изключително едностранен сблъсък, Бразилия вкара топката във вратата 3 пъти.

В първото полувреме, Роберто Фирмино помисли, че е отбелязал първия гол за тима си, но се оказа, че е имало нарушение малко преди това.

Късният гол на Филипе Коутиньо изглеждаше сякаш ще помогне на Бразилия да достигне следващата фаза на съревнованието, но ВАР, след като вече отмени един гол на Габриел Жезус, показа фал преди отбелязването на попадението.

Въпреки че отправи 19 удара към вратата на Венецуела по време на срещата, само 1 от тях бе точен.

Перу постигна първата си победа в Копа Америка с 3-1 над Боливия в предходния си мач. Отборът изоставаше в резултата, но успя да изравни и в последствие да спечели 3 точки, които почти гарантират на тима място в четвъртфиналите.

След ранна дузпа, Паоло Гереро вкара гол, с който изравни резултата, преминавайки с топката покрай вратаря и отбелязвайки гол точно преди края на първото полувреме.

Друг ветеран, Джеферсон Фарфан, направи резултата 2-1 с попадение 10 минути след началото на второто полувреме, преди резервата Едисон Флорес да осигури победата с гол в продълженията.

Като цяло, отборът на Бразилия е побеждавал този на Перу 31 пъти, като тимът на Перу е постигнал само 4 победи над съперника си. Историята сочи към лесна победа за Бразилия, но представянето на отбора напоследък не е толкова категорично.

Бразилия отчаяно се нуждае от това да си спечели отново подкрепата на феновете си. Те показаха доста ясно недоволството си в първите 2 срещи и ако тимът не постигне победа над Перу, със сигурност няма да подобри ситуацията.

Имайки предвид всичко това, Бразилия има мотивацията да даде всичко от себе си в този мач и вероятно ще оглави Група А.