Други първенства

Международни

Дали Уругвай ще постигне втора победа в Група C?

3105

Уругвай ще се изправи срещу Япония в Порто Алегре след като двата отбора имаха много различно начало на участието си в Копа Америка. Двата отбора бяха на противоположни полюси на резултат от 4-0, като Уругвай надви Еквадор, а Япония загуби от Чили.

Отне на Уругвай само 6 минути да открие резултата в първия си сблъсък от Копа Америка 2019; Николас Лодейро отбеляза гол за тима си.

Нападателят на ПСЖ Единсон Кавани вкара втория гол, след което Луис Суарес отбеляза попадение след ъглов удар, с което преднината на Уругвай се увеличи доста преди началото на първото полувреме. Автогол на Артуро Мина във второто полувреме подсигури победата на уругвайците.

Отборът абсолютно доминираше в срещата с 61% притежание на топката и 16 изстрела към вратата, като Еквадор постигна само 2 такива. Това представяне потвърждава статуса на Уругвай като един от най-силните отбори на континента и един от фаворитите за спечелването на турнира.

От друга страна, Япония трудно можеше да си представи по-лошо начало на. Отборът бе победен от шампиона от 2015 и 2016 година Чили и сега трябва да се превъзмогне доста голямо препятствие ако иска да се класира от Група C.

Отборът се състои от много млади и неопитни играчи и много от футболистите на тима изглеждаха не на място по време на първия си мач.

Япония имаше няколко шанса да отбележи срещу Чили и постигна 13 изстрела към вратата срещу тима. Осемнадесетгодишният нападател Такефуса Кубо, наскоро подписал с Реал Мадрид, пропусна някои големи възможности да върне тима си в мача.

Отборът е в опасност отново да претърпи такава загуба, този път от Уругвай, и ще трябва да се представи много по-добре ако иска да спечели нещо от мача.

Тимът на Япония ще бъде обнадежден от последната среща между двата отбора, когато надделя над Уругвай с 4-3 в приятелски мач през 2018.

Имайки предвид всичко това, тимът на Уругвай ще бъде много по-мотивиран за предстоящия сблъсък и ще бъде още по-уверен след първия си мач. Япония е наясно, че следващият двубой няма да е толкова лесен, колкото предходния.

Уругвай е най-успешната страна в историята на турнира и се бори за 16-та титла от Копа Америка тази година. Съставът на отбора е изпълнен с таланти на световно ниво и те имат повече от достатъчно качества, за да надвият Япония.

Forebet предвижда лесна победа за Уругвай, като отборът ще запази суха мрежа.