Египет срещу Зимбабве в откриващ мач на Купата на африканските нации

4554

В петък вечер, Египет се изправя срещу Зимбабве на Международния стадион в Кайро, в първа среща от Купата на африканските нации.

Египет е домакин на турнира и е фаворит за спечелването му. Тимът на Фараоните е един от най-успешните в историята на турнира със 7 спечелени титли.

От друга страна за Зимбабве това е едва трето участие в Купата на африканските нации. Отборът не записа нито една победа през 2017, а през 2004 и 2006 не успя да излезе от груповата фаза.

Повечето играчи на Зимбабве играят в клубове в Южна Африка, но тимът разполага и с няколко, които са част от Европейски първенства.

Марвелус Накамба е част от Белгийската Про Лига с Клуб Брюж,а Тендай Дариква е част от Английския Чемпиъншип с Нотингам Форест.

Мохамед Салах е една от най-големите заплахи за останалите отбори в това първенство. Той има невероятно съотношение голове-мачове за Египет, а формата му в Ливърпул през изминалите два сезона е феноменална.

Капитанът Ахмед Елмохамади (Астън Вила) и полузащитникът Мохамед Елнени (Арсенал) са двама опитни играчи, които могат да причинят проблеми на отбора на Зимбабве.

От 14 мача между двата отбора, Зимбабве има 2 победи като последната е от 1995 година. Фараоните имат 8 победи над противниковия отбор през годините и по всяка вероятност ще добавят още една към този списък.

Египет ще се опита да остави разочароващото си представяне от Световното през 2018 на заден план и ще даде всичко от себе си за да спечели Купата на африканските нации като домакин на турнира.

Египтяните не успяха да вземат нито точка в груповите си мачове миналото лято като загубиха от Уругвай, Русия и Саудитска Арабия.

След Световното, Египет има 6 победи от 8 мача и ще направи всичко възможно да продължи това добро представяне и срещу Зимбабве.

Фараоните победиха Гвинея с 3-1 в приятелски мач преди старта на турнира. Салах не взе участие, за да може да бъде със свежи сили за първия мач от Купата на африканските нации в петък.

Зимбабве направи две равенства в последните си приятелски двубои преди Купата. Нулево равенство срещу Нигерия, бе последвано от резултат 1-1 срещу Танзания.

По всяка вероятност Египет ще открие Купата на африканските нации с победа, а стадиона с капацитет от 75 хиляди човека ще бъде изпълнен с очакващи фенове.

Forebet предсказва победа с комфортна преднина за домакините и фаворитите на турнира - Египет.