Други първенства

Международни

Бразилия излиза срещу Венецуела за втора победа в група А

2589

Домакинът Бразилия се надява да си осигури четвъртфинално място с победа срещу Венецуела в Салвадор.

В първия кръг, Селесао победи Боливия с 3-0, докато Венецуела направи нулево равенство срещу Перу.

След нервната и не толкова добра първа част в мача срещу Боливия, очакващите бразилски фенове ясно показаха своите емоции като освиркаха своя тим.

Въпреки победата, феновете очакваха по-доминантно присъствие на терена в откриващия мач и се надяват на много по-убедително представяне от своя любим отбор срещу Венецуела в предстоящия двубой.

В мача срещу Перу, Венецуела влезе като отбора с по-лоши шансове,но двете страни се оказаха с изравнени възможности.

Отборът на Венецуела остана с 10 играчи, 15 минути преди края на мача, след като защитникът Луис Маго получи втори жълт картон, но тимът успя да защити вратата си докрай.

Защитата на Ла Винотинто беше брилянтна във втората половина на двубоя и 21-годишния вратар Уилкер Фаринес направи геройски спасявания, за да даде шанс на тима си.

Въпреки че, двата отбора бяха с изравнени сили, Венецуела направи 6 изстрела по-малко от Перу и венецуелците трябва да считат себе си за късметлии, че успяха да вземат точка от този мач.

Бразилия разполагаше с топката през по-голяма част от времето в първия си мач и направи 20 опита за попадения във вратата на противника, сравнено само с 5 от страна на Боливия. Селесао също направи 3 пъти повече пасове от противниците си в този мач.

Бразилия се справи добре без звездата си Неймар. Докато със сигурност на отбора му липсваше креативност, Коутиньо се намеси и отбеляза два пъти във вратата на Боливия.

Само времето ще покаже как Селесао ще се справи с липсата на своя талисман по време на Копа Америка. Бразилският отбор има недостиг на атакуващи играчи.

Атакуващата сила на Венецуела е основно в ръцете на Саломон Рондон. Той отбеляза 11 гола в Премиър Лийг за отбора си Нюкясъл и Ла Винотинто ще разчита на него да създаде известни проблеми на Бразилия.

Поглеждайки към срещите между двата отбора през годините – Бразилия е губила само 2 пъти от 25 срещи между двата отбора. Последната победа на Венецуела срещу Селесао е от приятелски мач от 2008 година, която прекрати поредица от 17 победни мача, датиращи от 1969 година.

Бразилия е по-силна от Венецуела по всички параграфи. Forebet предсказва победа с комфортна преднина за Селесао в търсене на първа си титла от Копа Америка от 2007 насам.