Език English (United Kingdom) Deutsch (Deutschland) Español(España) italiano (Italia) français (France) Русский (Россия) ελληνικά (Ελλάδα) Български (България) Român (România) Polski (Polska)

Футболът е математика

Close[X]

Ще успее ли Русия да продължи с добрите резултати?

Русия надви Сан Марино в квалификациите за Евро 2020 през уикенда с 9-0. Сега руснаците посрещат Кипър на стадион „Нижни Новгород“ с цел да се приближат до лидера в Група I, Белгия.

Кипър може и да не е най-силният отбор в Група I, но се справя добре в квалификациите до момента. Кипър постигна победа с 5-0 над Сан Марино преди да загуби с 2-0 от Белгия.

Тимът на мениджъра Ран Бен Шимон нямаше късмет в срещата си с Шотландия през уикенда след като изравни в 87 минута. Шотландският отбор отбеляза късен гол, с който постигна победа.

Русия е много по-труден противник от Шотландия. Руснаците имат голова разлика от +11 след като отбелязаха 14 попадения и допуснаха само 3.

Мениджърът Станислав Черчесов помогна на тима си да постигне впечатляващи победи, но тези победи бяха срещу два от най-лошите тимове в групата. Победи над Казахстан и Сан Марино не са особено впечатляващи.

Отборът на Русия бе победен от Белгия, въпреки че резултатът бе равен през голямата част от първото полувреме. Кипър е по-силен отбор от Сан Марино, въпреки че не е най-добрият в групата.

Нападателят Артьом Дзюба ще започне срещата във вторник вечер изпълнен с увереност. Дзюба отбеляза 4 гола срещу Сан Марино. Нападателят води в Група I с 5 попадения в 3 мача.

Йоанис Кусулос и Пиерос Сотириу от Кипър имат по 2 гола и Русия трябва да внимава заради способността на дуото да отбелязва попадения. Кусулос вкара гол срещу Шотландия през уикенда.

Русия няма загуба в последните си 2 мача срещу Кипър от 1997 насам. Двете страни обаче не са се срещали от 2003 година.

Руснаците постигнаха победа с 1-0 над Кипър в приятелски мач. Шест години преди това, двата тима се сблъскаха на Световното и двубоя завърши наравно с 1-1.

Отборът на Кипър никога не се е класирал за голям футболен турнир и изглежда тази тенденция ще продължи. Въпреки че Кипър има добри играчи в състава си, тимът не е на нивото на Русия.

Дзюба вероятно ще поведе отбора си към победа пред собствена публика в сблъсъка във вторник срещу Кипър. Нападателят има нужните качества, за да отбележи още един гол.

Русия вероятно ще се справи с Кипър без особени затруднения. Очакваме Русия да продължи да отбелязва попадения и вероятно ще видим над 2.5 гола на стадион „Нижни Новгород“.