Език English (United Kingdom) Deutsch (Deutschland) Español(España) italiano (Italia) français (France) Русский (Россия) ελληνικά (Ελλάδα) Български (България) Român (România) Polski (Polska)

Футболът е математика

Close[X]

Испания с опит да остане на върха на класирането в група F

Вторият кръг от квалификациите за Евро 2020 започва този понеделник. Един от най-интересните двубои ще бъде между Испания и Швеция на „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид.

Испания оглавява класирането в група F с 9 точки от трите си изиграни мача,а Швеция е на второ място със 7 точки. Испанска победа би означавало, отборът да остане на върха на класирането с голяма преднина. Победа от страна на гостите обаче, би означавало испанския тим да бъде изместен от първото място.

До този момент Испания е спечелила и трите си квалификационни мача от група F. Червената фурия започна своята кампания с победа с 2-1 срещу Норвегия у дома. Победата не беше убедителна, но беше достатъчна за да вземе трите точки. Испанците спечелиха следващия си двубой срещу Малта безапелационно с 2-0, а това бе последвано от победа срещу Фарьорските острови с 4-1 в петък вечер.

Тези резултати означават, че Испания е спечелила всеки един от последните си 4 двубоя, но преди тях имаше 2 поредни загуби и завърши на второ място в Лигата на нациите. Статистиката показва, че испанците са загубили само 1 домакински мач от последните си 16 такива като загубата дойде от Англия в Лигата на нациите.

Червената фурия е спечелила 12 от тези 16 домакински мача и е отбелязала 3 или повече гола в 9 от тях.

Швеция започна квалификационната си кампания по идентичен на Испания начин. Шведите направиха домакинска победа над Румъния с 2-1, но вторият им мач срещу Норвегия се оказа изключително оспорван и завършиха с равенство от 3-3. До 59-тата минута на мача Швеция губеше с 2-0, но се завърна с 3-те гола, които отбеляза в последните 20 минути на двубоя, поведе в резултата, но накрая се стигна до равенство в 97 минута.

Шведите взеха трите точки от мача в петък след като победиха Малта с 3-0.

В последните си 5 гостуващи мача, шведите са загубили само един, но и са спечелили  един единствен. Победата бе над Турция в Лигата на нациите и след нея Швеция оглави класирането в групата.

Испания си позволи да остави извън мача с Фарьорските острови някои от важните си играчи. Това предполага, че Серхио Рамос, Иско и Яго Аспас ще влязат в предстоящия двубой.

Швеция вероятно ще заложи на по-добра защита, което би означавало Людвиг Аугустинссон или някой друг играч да влезе в мача, за да подсили защитата, на мястото на полузащитника Маркус Берг.

Няма съмнение кой е фаворитът в този мач. Испания разполага с домакинското предимство и по всяко вероятност ще остане на върха на групата, но със сигурност няма да е лесно.

Forebet предсказва победа за Испания и над 2.5 гола в двубоя.