Други първенства

Международни

Дали Валенсия ще достигне финала на Купата на Краля?

Christian Bertrand / Shutterstock.com

В четвъртък вечер, Валенсия посреща Реал Бетис на „Местала“ в реванш от полуфинала на Купата на Краля. Първият сблъсък на „Бенито Вилямарин“ завърши с 2-2, което прави Валенсия фаворит за достигането до финала.

Представянето на Валенсия напоследък е задоволително, като отборът няма нито едно поражение в изминалите си 9 двубоя във всички турнири. Всъщност, последната загуба на отбора бе в първия мач от четвъртфиналите срещу Хетафе в края на януари.

Тимът е труден за побеждаване на „Местала“ в последните месеци, като отборът на Марселино няма загуба пред собствена публика в последните си 13 срещи във всички турнири, записвайки 9 победи.

Резултатите на Валенсия напоследък в Купата на Краля са малко по-непостоянни, като тимът има променливо представяне в съревнованието. Всъщност, клубът спечели 4, завърши наравно 1 и загуби 2 от изминалите си 7 мача в Купата. Въпреки това, тимът надделя в 6 от последните си 7 срещи на свой терен в турнира, включително в последните 3.

Представянето на Реал Бетис е непостоянно, като победа с 2-0 над Реал Валядоли в последния му сблъсък сложи край на поредица от 5 двубоя без победа за тима във всички турнири.

Заради лошото си представяне Бетис отпадна от Лига Европа и бе елиминиран от френския Рен, така че ще бъде отчаян да компенсира този факт като достигне до финала на Купата на Краля.

Изненадващ е фактът, че гостите не успяха да надделеят в нито един от изминалите си 5 мача в Купата на Краля, завършвайки наравно всичките 5 в рамките на 90-те минути. Отборът се нуждаеше от продължения, за да надвие Еспаньол в последния кръг, като надделя и над Реал Сосиедад благодарение на головете си като гост в предходния кръг.

Forebet предвижда, че Валенсия ще запише победа във високо-резултатен сблъсък, с което ще си затвърди мястото на финала на Купата на краля.