Ще успее ли Реал Мадрид да постигне победа?

Anton Ivanov / Shutterstock.com

Сезон 2018/19 на Ла Лига не е много успешен за Реал Мадрид. Белите в момента са на 4 място в класирането на турнира, като си спечелиха 30 от 51 точки. Разбира се, в началото на миналия сезон отборът също не се справяше добре.

Въпреки това, Реал Мадрид разполагаше с Кристиано Роналдо, който спаси тима във втората половина на сезона. Роналдо вече е в Ювентус, така че Реал Мадрид трябва да намери начин да превъзмогне недостатъците си без него. Реал Сосиедад е на 15 позиция в таблицата и претърпя поражение в изминалите си 4 мача в лигата. Само 3 точки делят Сосиедад от зоната на изпадащите, като няколко големи имена в испанския футбол са доста близо до дъното на таблицата.

Реал Мадрид завърши наравно с 2-2 сблъсъка си в четвъртък вечер с един от тези големи отбори, борещи се за оцеляване. Белите изостанаха в резултата в мача си с Виляреал, но Карим Бензема и Рафаел Варан успяха да отбележат попадения и тимът поведе преди края на първото полувреме. Виляреал успя да изравни в 82 минута, с което положението на Мадрид се влоши. Отборът има голова разлика от +5, а защитата му допусна 21 гола. Тимът е на 5 място по най-много допуснати попадения в Ла Лига.

Добрата новина за Мадрид е фактът, че Сосиедад отбеляза само 18 гола този сезон, допускайки 20. В последните си 4 мача – всичките завършили с поражение – Сосиедад вкара само веднъж. Трудно е за вярване, но отбелязването на попадения се оказва трудно за много от отборите в Ла Лига. Осемнадесетте попадения на Сосиедад го поставят на седма позиция по най-малко голове. Дванадесет отбора са отбелязали 19 или по-малко попадения, което показва липсата на добри нападатели в испанската топ лига.

Мениджърът на Реал Мадрид Сантиаго Солари наскоро надделя с отбора си в Световното клубно първенство на ФИФА, но той продължава да има проблеми в лигата. Гарет Бейл вероятно ще пропусне мача в неделя. Уелсецът отново претърпя контузия при равенството на тима с Виляреал. Според Солари, липсата на Бейл може да коства на Мадрид срещата. Лука Модрич също напусна мача по-рано, като Солари обясни, че футболистът не е в оптимална форма.

Въпреки контузиите, Мадрид доминираше в последните си 6 сблъсъка срещу Сосиедад и победи във всеки един от тях. В пет от тези 6 сблъсъка бяха вкарани 3 или повече гола. Представянето на Мадрид пред собствена публика срещу Сосиедад е безупречно и тимът е отбелязал 3 попадения в изминалите си 8 домакинства срещу Реал Сосиедад във всички турнири.

В мача в събота на „Сантяго Бернабеу“, Сосиедад вероятно отново няма да успее да създаде възможност за гол. Мадрид ще постигне още една победа над съперника си и ще отбележи поредните 3 гола във вратата на Сосиедад.