Швеция с малък шанс за класиране

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Лигата на Нациите за сезон 2018/19 продължава тази седмица, като играчите оставят задълженията по клубните си отбори, за да се присъединят към отборите на страните си. Лигата на Нациите ни показа доста интересни срещи сред равнопоставени отбори, като на 17 Ноември ще се проведе изключително важна среща между отборите на Турция и Швеция на стадион „Коня Бююкшехир“ в град Коня.

Турция не може да спечели групата си, след като е получила само 3 точки от 3 срещи. Остава им само този мач, като се намира на 4 точки зад Русия. Швеция може да завърши над Русия, но им са нужни победи в оставащите две срещи, включително тази.

Турция е винаги в ролята на догонваща в Група 2 от Лигата на нациите Б, където изгуби с 2-1 в домакински мач срещу Русия в стартовия за турнира двубой. След получаването на ранен гол, Турция успя да изравни през второто полувреме, докато не получи още един само няколко минути по – късно.

Втората им среща беше в Швеция, където Турция спечели всичките 3 точки, благодарение на два драматични гола в последните минути. Изглеждаше, че Турция е на път за нова загуба, когато голове в 88-та и 92-та минута отмъкнаха победата с крайно 3-2.

Въпреки това, пътуването до Русия не доведе до нови точки за отбора след загуба с 2-0, като това приключи надеждите им за спечелване на групата. Интересен е фактът, че единствено от Русия, Турция е загубила за последните си 9 срещи, като е спечелила само 3 от тях.

Турция не демонстрира добра форма при домакинствата си, като печели само 2 от последните си 6 срещи, запазвайки само 2 сухи мрежи.

Швеция знае, че трябва да спечели мача, след като стартира слабо в Лигата на нациите. Загубата с 3-2 от Турция беше изключителен шок, поставяйки Швеция на заден план. Изглеждаше, че отборът ще вземе сигурни 3 точки, но получаването на два късни гола им отмъкна победата.

Равенството 0-0 срещу Русия, което последва, беше добър резултат, но след като загуби в домакинството си срещу Турция, сега Швеция се нуждае от всичките 3 точки от мача, поставяйки ги под напрежение за спечелване на оставащите две среши.

Шведите се намира в трудни времена откакто беше елиминирана на Световното първенство от Англия. Предвид тази загуба, Швеция е загубила 3 и завършила с равенство в 2 от последните им 5 срещи. Тя е спечелила само 1 от последните 8 мача.

Новините около отбора на Турция са, че се очаква пристигането на двама играча от италианската Серия А, които да помогнат в срещата.  Ченгиз Юндер от Рома и Хакан Чалханоолу от Милан се очакват да стартират в двубоя зад Дженк Тосун.

Швеция ще бъдат без контузените Никлас Хулт, Кен Сема и Сам Ларсон. Маркъс Берг се очаква да поведе нападението, докато опитните Себ Ларсон и Андреас Гранквист ще играят в центъра и защитата.

Предвид резултата от предходната среща между тези два отбора, ще очакваме оспорван мач. Въпреки това, предвид победата от първия двубой, Турция ще се чувства сигурна в спечелването на максимума от мача, принизявайки Швеция.