На Нумансия и Спортинг Хихон ще са им нужни продължения

Отборите от испанската Сегунда дивизион Нумансия и Спортинг Хихон ще се изправят един срещу друг в четвъртък вечер в Купата на Краля. Двата испански клуба се срещнаха в третия кръг на миналия сезон на турнира, като Нумансия продължи напред след дузпи.

Нумансия достигна до осминафиналите, където загуби от Реал Мадрид с общ резултат 5-2. Ариц Лопес Гарай ще се надява, че отборът му може отново да постигне подобен резултат. Нумансия трябва да се справи със съперника си от Сегунда Дивизион, за да постигне целта си.

Нумансия се представя задоволително в лигата. Отборът на Гарай е спечелил 5 точки от 12 възможни. Защитата е големият проблем на тима, който допусна 7 попадения в 4 мача. Клубът допуска по 1.75 гола на мач в Сегунда.

От друга страна, момчетата от Нумансия са отбелязали 7 гола. Добрата новина за тях и Гарай е фактът, че тимът се справя по-добре пред собствена публика. Отборът е спечелил 4 от 5-те си точки на „Лос Парахитос“. Клубът обаче не се справя добре в атака на свой терен. Само 2 гола са били отбелязани на стадиона в Сория.

Спортинг Хихон има с 2 точки повече от Нумансия в таблицата на Сегунда дивизион, но както всички знаем, представянето в лигата няма значение, когато става дума за Купата на Краля. Хихон е с голова разлика от +3, като е допуснал само 2 гола в 4 мача. Тимът на Рубен Бараха е спечелил 13 от последните си 15 домакинства в лигата, но в четвъртък отборът ще играе на чужд терен. Хихон все още няма победа като гост в този сезон на лигата.

Интересно съвпадение е това, че Хихон ще посрещне Нумансия в мач от Сегунда в неделя. В последните си 6 сблъсъка във всички съревнования, двата тима са играли равностойно. Нумансия е спечелил 2 от последните си 6 двубоя срещу Хихон, а гостите са записали 2 победи във всички съревнование.

Нумансия е смятан за по-вероятният победител. Липсата на попадения на отбора обаче ще му попречи да надделее в редовното време. Нападателите Алан Оярсун и Гийермо водят в отбора с по 2 гола. Хихон до момента не разполага с по-изявен голмайстор. Попаденията на тима в лигата са разпределени между петима играчи.

В миналия сезон, Нумансия и Спортинг Хихон завършиха наравно при резултат 1-1 в редовното време. Продълженията не бяха достатъчни на нито един от двата тима да надделее и бяха нужни дузпи, за да се реши двубоя. И този път пред Нумансия и Спортинг Хихон са налице предпоставки да завършат наравно в 90-те минути. Ще бъдат нужни добавено време и вероятно дузпи, за да се определи, кой от двата отбора от Сегунда ще продължи към третия кръг на Купата на Краля.