Международни

Нюкясъл още се бори за първа победа

CosminIftode / Shutterstock.com

Третият кръг от срещи във Висшата лига продължава и в неделя. Този уикенд предстои сблъсък между Нюкясъл Юнайтед и Челси на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Нюкясъл Юнайтед се надяваше да подобри представянето си от миналия сезон, когато завърши на 10-то място, но липсата на инвестиции даде на феновете на тима повод за притеснение. След затварянето на трансферния прозорец, изглежда, че това ще бъде труден сезон за отбора.

Челси назначи Маурицио Сари през лятото и бившият мениджър на Наполи постигна добро начало на сезона. Той ще се надява да намали разликата между тима си и Манчестър Сити този сезон и това означава, че трябва да побеждава в срещи като тази.

След като изигра 2 мача от Висшата лига този сезон, Нюкясъл все още търси първата си победа. Поражение пред собствена публика с 2-1 срещу Тотнъм в първия му мач бе последвано от нулево равенство с фаворита за изпадане, Кардиф Сити.

След като Нюкясъл остана с човек по-малко в мача срещу Кардиф Сити, тимът получи шанс да победи като получи дузпа, но Кенеди пропусна.

Като имаме предвид и миналия сезон, тенденциите показват, че Нюкясъл Юнайтед е победил само в 1 от последните си 7 срещи във Висшата лига и е загубил 5 от тези 7. Въпреки това, пред собствена публика положението е съвсем различно и тимът е надделял в 5 от последните си 7 сблъсъка на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Нюкясъл Юнайтед ще се надява да започне сезона си с победа над един от най-добрите клубове в лигата.

За първия си мач от лигата този сезон Челси се отправи към Хъдърсфилд Таун и постигна победа с 3-0. Това бе лесно начало на сезона за Сари и Челси бе достатъчно уверен след това постижение за срещата си с Арсенал.

Сините изглежда контролираха ситуацията в мача след като поведоха с 2-0 само след 20 минути. Въпреки това, Арсенал се върна в двубоя и създаде много положения, като се възползва от две от тях, изравнявайки резултата до 2-2 преди края на първото полувреме.

Темпото се забави във втората половина на сблъсъка, когато и двата тима наблегнаха на отбраната, но Челси направи последно усилие, за да отбележи победния гол, като оставаха само 9 минути до края.

Челси изглежда доста добре този сезон, но феновете вероятно са притеснени от това колко пъти Арсенал успя да пробие защитата му миналия уикенд.

Тенденциите показват, че Челси е загубил само 1 от последните си 9 сблъсъка във Висшата лига и е надделял в 4 от последните си 5 визити.

По отношение на състава, Нюкясъл Юнайтед ще бъде без Айзък Хейдън, който е наказан след като получи червен картон миналата седмица. Тимът има проблеми със защитата си, тъй като

Флориан Лежюн е контузен, а участието на Хавиер Манкийо и ДеАндре Йедлин е под съмнение. Кенеди няма право да играе срещу Челси.

Челси има съмнения около здравословното състояние на Сеск Фабрегас, който се възстановява от травма на коляното. Еден Азар може за първи път този сезон да бъде част от началния състав и Матео Ковачич също може да се изяви след като се представи впечатляващо миналата седмица.

Челси не се справи в защита срещу Арсенал, но изглеждаше добре в атака. На Нюкясъл му липсва постоянство и напрежението да постигне първа победа за сезона се увеличава. Въпреки че Нюкясъл може да се затрудни с това да отбележи попадение, Челси е по-силният отбор с по-доброто нападение и вероятно ще вземе максималния брой точки.