Севиля се изправя срещу Жалгирис в Лига Европа

Севиля ще започне реванша си от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу Жалгирис в четвъртък вечер с преднина от 1 гол. Севиля има предимство в предстоящия двубой над опонента си от Литва, като отборът просто се нуждае от попадение като гост, за да спечели в сблъсъка.

Клубът на Пабло Мачин може и да е спечелил първия двубой, но не успя да достигне максималния си потенциал. Отборът вкара само 1 гол пред собствена публика благодарение на попадение в 34 минута на Евер Банега.

Севиля започва реванша след продажбата на дефанзивния полузащитник Стивън Н'Зонзи тази седмица. Той ще стане част от дългия списък с играчи, които напуснаха клуба това лято, включително класния вратар Серхио Рико, Клеман Легле, Хоакин Кореа и Гуидо Писаро. Въпреки загубените играчи, Севиля все пак има много по-добри футболисти от Залгирис. Момчетата на Мачин наскоро загубиха в испанската Суперкупа с 2-1, като се справиха задоволително срещу Барселона.

За Севиля новият сезон на Ла Лига започва през уикенда, но Жалгирис вече е преполовил участието си в турнира си у дома. Клубът е на 2 място с голова разлика от +16. Въпреки това, нито един от отборите, срещу които се е изправял Жалгирис, не може да се мери с опонентите на Севиля.

Играчите на Жалгирис би трябвало да са в по-добра форма от тези в стартовия състав на Севиля. Формата на тима най-вероятно е причината за солидната защита на тима в първия сблъсък. Жалгирис премина през първия и втория квалификационен кръг, допускайки само 3 гола в 4 срещи.

Испанците може би не са същият отбор, който спечели 3 поредни титли от Лига Европа, но Мачин се опитва да изгради тима наново. Въпреки че реваншът може и да не е много вълнуващ, Севиля няма да има затруднения с това да постигне победа и да продължи към плейофите на турнира. Там е възможно испанците да имат затруднения. Севиля е много по-добър от Жалгирис, но отборът завърши миналия сезон в Ла Лига в такъв хаос, че още не е ясно колко добре ще се справи в дългосрочен план.

Пабло Сарабия е отбелязал 3 гола в 2 мача на Севиля в Лига Европа. Отборът ще разчита на него за вкарването на попадения този сезон. Банега е водещият полузащитник на отбора и е важен за успешните атаки на тима.

Като имаме предвид играчите на Севиля, като Хесус Навас, Нолито, Уисам Бен Йедер и други, няма как Жалгирис да надиграе Севиля. Дори отборът от Литва отново да се представи добре в защита, Севиля отново ще надделее с голове като гост.