Ще се наложи ли Уотърфорд Юнайтед над Шамрок Роувърс

Уотърфорд Юнайтед посреща Шамрок Роувърс в мач между тимовете на 3 и 4 място в ирландската Висша лига в неделя. Уотърфорд започва срещата без загуба в последните си 4 двубоя в турнира и на 7 точки от опонента си. Шамрок Роувърс също не е претърпявал поражение в последните си 4 мача.

Въпреки това, клубът премина през изтощителен сблъсък от първия кръг на квалификациите за Лига Европа срещу АИК от Швеция. Шамрок Роувърс бе елиминиран от съревнованието в четвъртък вечер, и физическата и психическата умора може би ще повлияе на тима този уикенд.

Двата отбора завършиха с 1-1 последния си двубой през май. Мачът се изигра на стадиона на Шамрок Роувърс, „Тала Стейдиъм“. Последния път, когато двата тима се сблъскаха на „Уотърфорд“ обаче, домакините надвиха противника си с 2-1.

Уотърфорд е надделял в 4 от последните си 6 домакинства срещу Роувърс във всички турнири. Клубът на Алън Рейнолдс си е спечелил 29 от 36 възможни точки у дома този сезон, като е постигнал голова разлика от +13. Тимът е допуснал само 1 противниково попадение в последните си 3 двубоя пред собствена публика.

Шамрок Роувърс не се справя много добре при визитите си през 2018. Клубът е спечелил 10 точки, което означава че е на 9 място от 10 отбора по този показател в Премиър лийг. Роувърс има голова разлика от -5 и не е успявал да отбележи в 2 от последните си 4 гостувания. Въпреки че Роувърс няма загуба в последните си 4 мача на чужд терен, клубът е записал само 3 гола. Отборът завърши наравно с 0-0 сблъсъка си с Корк Сити при най-скорошната си среща извън „Тала Стейдиъм“. Роувърс изненада много фенове като включи в състава си 16-годишния вратар Гавин Базуну в последните седмици. Талантливият тийнейджър спаси дузпа срещу Корк Сити  допусна първо противниково попадение в четвъртък срещу АИК в 5-те си двубоя за тима. Носят се слухове, че Ливърпул и Арсенал се интересуват от младия футболист.

Кортни Дъфъс води в Уотърфорд с 10 попадения този сезон. Броят на отбелязаните от него голове го поставя на 5-то място в лигата. Греъм Бърк пък води в Шамрок Роувърс с 13 гола. Бърк е втори в турнира по попадения и е записал 33% от головете на Роувърс през 2018.>

Уотърфорд наскоро се сдоби с двама нови полузащитници. Ноу Баба и Деси Хътинсън са бивши ирландски национали в отбора до 21 години. И двамата се завръщат от сезон с английски тимове и може да са част от началния състав в неделя.>

Разочароващата елиминация на Шамрок Роувърс от квалификациите за Лига Европа в четвъртък вероятно ще тежи на тима в двубоя срещу Уотърфорд. Роувърс вероятно ще понесе още едно поражение от съперника си на стадион „Уотърфорд“. Въпреки добрата форма на Базуну, Уотърфорд ще вземе всичките 3 точки в неделя.