АИК – устремен към втория квалификационен кръг на Лига Европа

Шведският АИК ще започне срещата си реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа срещу Шамрок Роувърс с предимство от 1 гол. Двата клуба ще се срещнат отново в четвъртък вечер на стадиона на АИК „Френдс Арена“.

АИК няма загуба в 14 мача този сезон и 16 във всички съревнования. Клубът оглавява шведската Алсвенскан и все още не е бил побеждаван. Шамрок Роувърс трудно се справи с АИК в първия им двубой. Въпреки че бе надигран от АИК, клубът от ирландската лига загуби само с 1 гол. Сега, Шамрок Роувърс ще се надява да изненада всички с представянето си.

Шамрок Роувърс не е фаворит, но гол на клуба като гост ще означава добавено време, ако тимът не позволи на АИК да отбележи. Мениджърът Стивън Брадли и играчите му може да попречат на противника си да продължи напред заради правилото за головете на чужд терен. Въпреки това, Шамрок Роувърс трябва да вкара гол, за да има някакъв шанс да продължи напред към следващия квалификационен кръг.

АИК притежава защита, която е изключително трудно да бъде пробита този сезон. Шведският клуб е допуснал само 10 противникови попадения в Алсвенскан до сега. Отборът е запазвал доста сухи мрежи във всички съревнования. Миналия уикенд, АИК победи съперника си Сундсвал с 1-0 и увеличи головата си разлика до +14 този сезон.

Отборът на Рикард Норлинг е оглавен от голмайстора Тарик Елиунуси. Норвежкият нападател е отбелязал 4 гола този сезон в лигата и още 3 в Купата на Швеция. Въпреки че Елиунуси е записал най-много попадения за тима в лигата, всъщност полузащитникът Даниел Съндгрен вкара единственият гол в първия мач срещу Шамрок Роувърс. Попадението бе в 74 минута и бе голямо разочарование за ирландския тим. АИК успя да премине през защитата на Шамрок Роувърс доста лесно и Съндгрен нямаше много препятствия по пътя към попадението.

Стадионът на АИК, „Френдс Арена“, е крепост за отбора. Клубът е непобеден в последните си 16 сблъсъка във всички надпревари, като 12 от тях са били у дома. АИК е фаворит в срещата и вероятно ще продължи доброто си представяне в защита в четвъртък вечер.

Победа в предстоящия мач ще донесе на отбора място във втория квалификационен кръг срещу Клифтънвил от Северна Ирландия или Нордселанд от Дания. Въпреки че АИК може да продължи с нулево равенство, клубът ще се надява на още едно отлично представяне и на победа над Шамрок Роувърс.