Оспорван плейоф за изкачване в Лига Едно

Плейофите в английските шампионати продължават и в четвъртък, когато Екзитър Сити посреща Линкълн Сити в мач-реванш от плейофите за изкачване в Лига Едно.

Първият двубой завърши с резултат 0-0, което кара и двата тима да се чувстват достатъчно уверени в своите шансове за достигане на финалния мач, който се провежда на митични „Уембли“. Очакваният реванш ще се изиграе на „Сейнт Джеймис Парк“, който ще бъде претъпкан от домакинската тълпа.

Със сигурност Екзитър Сити е тимът в по-добра позиция. Тимът домакинства, след като успя да измъкне нулево равенство в първия двубой. Тенденциите сочат, че отборът е загубил само веднъж в последните си 8 двубоя – в срещата със Стивънидж като гост./p>

Домакинската форма е това, на което Екзитър се надява. Тимът спечели 4 и завърши наравно в 1 от последните си 5 двубоя пред собствена публика. В интерес на истината отборът е загубил само 1 от последните си 11 двубоя, като отбеляза 2 или повече гола в 4 от последните си 5 мача на „Сейнт Джеймис Парк“.

Екзитър спечели двубоят между двата тима в редовната част на първенството с 1-0. Срещата бе в самото начало на първенството, а оттогава насам измина доста време.

Линкълн Сити бе устремен към победата в първият двубой. Тимът бе домакин и надиграваше своя противник в по-голяма част от времето, но така и не успя да отбележи попадение.

Нулевото равенство означава, че тимът не е спечелил нито един от последните си 3 двубоя. Загубата от шампиона Акрингтън Стенли може да бъде извинена до някаква степен, но загубата на инерция в края на сезона остава необяснима.

Дяволчетата изпитват сериозни затруднения, що се отнася до печеленето на срещи далеч от дома. Тимът има само 3 от последните си 10 гостувания. Въпреки това Линкълн спечели 1 и завърши наравно в още 1 от последните си 2 мача като гост и отбеляза гол в 4 от предходните си 5 двубоя като гост.

Що се отнасся до съставите на двата отбора – Екзитър Сити се надява да може да разчита на Трой Браун. Най вероятно играчът ще бъде възстановен, но ще седне на пейката за наалото на двубоя. Джордън Стори вероятно ще запази мястото си в защитата на отбора, след като се представи доста стабилно в предходните двубои.

Линкълн Сити е в очакване на вести относно състоянието на Сам Хейбъргъм и Лий Фреклингтън, които се очаква да бъдат възстановени за двубоя.

По всичко личи че се очертава затворен двубой. Двата отбора са отбелязали най-малко голове сред тимовете, класирани в топ 9, така че няма да е изненада ако видим двубой, завършил при резултат под 1.5 гола.  Предвид домакинската форма, Екзитър е фаворит за спечелване на срещата, което ще осигури участие на тима във финалния двубой за класиране в Лига Едно.