М.К. Донс в битка за измъкване от зоната на изпадащите

Дори с продължаване на срещите на националните отбори в средата на седмицата няма почивка за отборите от английската Лига Едно, и Джилингам се среща с М.К. Донс в четвъртък вечер.

Джилингам в момента е в средата на таблицата и е на 9 точки от зоната на изпадащите, както и на 8 точки от местата, даващи право на участие в плейофите. Джилингам не би трябвало да е застрашен от изпадане този сезон, а добро представяне в предстоящите му срещи може да го доведе и до плейофите.

М.К. Донс се отправя към „Прийстфийлд Стейдиъм“ само с една единствена цел – да излезе от зоната на изпадащите. В момента отборът е на 22-ра позиция в класирането на Лига Едно, с 39 точки от 38 изиграни мача, и само победата би била достатъчна да го извади от последните 4 и да го доведе до безопасно място в таблицата.

Преди тази среща Джилингам изгуби с 1-0 от Брадфорд през уикенда. Брадфорд е над Джилингам в класирането, така че поражението не беше особено изненадващо, но фактът, че Брадфорд не бе побеждавал в последните си 12 срещи постави резултата от мача в различна светлина.

Стив Лъвел ще се опита да накара играчите си да се възстановят след загубата като победят в този мач и тенденциите показват, че Джилингам е загубил само една от последните си 13 срещи у дома във всички състезания. Въпреки това, само 5 от тези 13 срещи са завършили с победа в полза на Джилингам и клубът е надделял в 4 от последните си 14 срещи от Лига Едно.

Въпреки липсата на победи, тенденциите показват, че Джилингам е непобеден в последните си 9 срещи пред собствена публика от Лига Едно.

М.К. Донс постигна поредица от 3 срещи без загуба в лигата през уикенда, като завърши срещата си пред своя публика срещу Блякпул с 0-0. Преди този мач, тимът победи Родъръм Юнайтед и Бери у дома, като М.К. Донс се радва на редките 4 последователни срещи на свой терен.

Благодарение на серията му от мачове като домакин, М.К. Донс успя да подобри резултатите си, като преди победата над Родъръм тимът не бе побеждавал в последните си 10 срещи от Лига Едно.

Всъщност, тенденциите показват, че М.К. Донс е спечелил само 3 от последните си 20 срещи в лигата и само 1 от последните си 13 срещи извън дома. Тимът е загубил 5 от последните си 7 мача като гост и ще бъде интересно да видим как ще се справи с първата си такава среща от месец насам.

По отношение на състава, Джилингам се надява халфът Джош Паркър да се завърне без контузии и навреме, за да се включи в отбора след срещи за Антигуа и Барбуда. Много от играчите ще останат същите след срещата с Брадфорд.

М.К. Донс ще вземат участие в сблъсъка без Алекс Гилби, който ще пропусне остатъка от сезона след травма в коляното. Роби Муирхад може да бъде включен в началния състав след като се завърна през уикенда след като игра за Шотландия U21.

М.К. Донс показва напредък в последните седмици, но само у дома, и резултатът му като гост остава разочароващ. Трудно е Джилингам да бъде надвит на свой терен и тимът ще се надява да се възползва от това и да вземе максималните 3 точки в четвъртък вечер.