Мисията невъзможна за Атлетико Мадрид

mr3002 / Shutterstock.com

В сряда вечер ще се изиграе четвъртия последен полуфинален мач от Шампионската лига между Атлетико Мадрид и Реала Мадрид. Този път Дюшекчиите са домакини на своя „Висенте Калдерон“.

Атлетико, познат със своята добра защита, излиза разочарован в тази среща, след като загуби първия двубой с 3-0 като гост. Не се случва често да виждаме тимът на Диего Симеоне да бива така надигран, както срещу Реал Мадрид в първата среща и сега отбора ще опита да обърне мачът в своя полза.

Срещата не можеше да се развие по-добре за тимът на Зинедин Зидан, който успя да отбележи ранен гол за успокоение на футболистите и феновете на отбора. От там насетне Атлетико трябваше да догонва в срещата, а тимът на Симеоне изглежда не бе подготвен за подобен сценарий.

Кралете отбелязаха още два гола през втората част, като третото попадение дойде десетина минути преди края на срещата.

През уийкенда Атлетико възвърна част от самочувствието си, побеждавайки Ейбар с 1-0 на „Висенте Калдерон“. Въпреки предстоящия реванш Атлетико излезе със силна единадесеторка, което до някъде подсказва, че Диего Симеоне си дава сметка, че двубоят е решен.

Въпреки това, Атлетико Мадрид е силен домакин през тази кампания и отборът загуби едва 3 пъти през сезона у дома. В Шампионската лига отборът също се представя впечатляващо, оставайки непобеден в последните си 10 срещи в турнира. Дюшекчиите са загубили едва веднъж от последните си 22 мача в надпреварата у дома.

В четири от тези 22 мача тимът е постигнал резултат, който би го класирал напред в турнира, но тези мачове бяха срещу Астана, Олимпиакос, Малмьо и Аустрия Виена – тимове далеч по-слаби от противника в сряда.

Зинедин Зидан пък, въпреки победата с 3-0 в първия двубой, остави част от играчите си да почиват срещу Гранада. Това не повлия на тима и Белите спечелиха с 4-0, което им позволи да запазят шампионските си амбиции в Ла Лига.

Реал Мадрид е непобеден в последните си 15 срещи в Шампионска лига, като последното поражение на тима дойде в мача с Волфсбург миналия сезон. Белите спечелиха последните си 3 гостувания в надпреварата, включително с 1-2 над Байерн Мюнхен в предходния кръг. За последно през 2009 г. отборът загуби с разлика, която би го изхвърлила от надпреварата. Тогава тимът бе сразен от Ливърпул с 4-0 на „Анфийлд“.

Лошите новини за Атлетико продължават, предвид това, че отбора трябва да излезе без Хуанфран, Симе Вършалко и Хосе Хименез, което означава, че Лукас Ернандес може да стартира като десен бек. За Белите Даниел Карвахал е извън терените до края на сезона, така че Зидан ще трябва да разчита на Данило или Начо. Извън терена са още Пепе и Гарет Бейл.

Диего Симеоне ще опита да си припомни победата на Атлетико с 4-0 над Реал през февруари 2015 година. Ако този резултат се повтори, това ще бъде, без съмнение, най-черната страница в историята на Кралския клуб. От друга страна Белите са отбор, който често бележи и ако го стори отново, на Атлетико ще му бъдат нужни цели 5 попадения, за да се класира напред. Тази развръзка изглежда почти невъзможна, така че победа за Реал Мадрид и класиране на финал за Белите изглежда най-вероятния изход от двубоя.