Невъзможна ли е задачата за Байерн в Мадрид

Само седмица след първите срещи ни очакват решаващите двубои от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига. В първият мач немския Байерн Мюнхен загуби от настоящия носител на трофея Реал Мадрид.

Срещата в Мюнхен завърши при резултат 1-2 за испанците, след като губеха с 1-0 на почивката. Нещата за Кралете можеха да се развият и друго яче, ако Артуро Видал не бе пропуснал наказателен удар в самия край на първата част.

През второто полувреме събитията се развиха в полза на мадридския отбор. Кристиано Роналдо изравни резултата в 47-та минута, а след час игра Хави Мартинез фаулира португалец и бе отстранен за втори жълт картон.

С десет души на терена за Байерн бе въпрос на време да допуснат ново попадение във вратата си. 13 минути преди края отново Роналдо даде логичната развръзка на срещата и отбеляза за 1-2. Резултатът е чудесен за Зинедин Зидан и неговите момчета, но оставя много работа пред отбора от Баварската столица.

Статистиката показва, че Реал Мадрид няма загуба в последните си 11 срещи. Още по-впечатляващо е постижението на Белите пред собствена публика, където те са допуснали едва едно поражение през сезона. За да подчертаем колко тежка задача стои пред баварците трябва да отбележим че загубата дойде за Купата на Краля.

Шампионската лига също не прави изключение и тимът е записал едва едно поражение в последните си 28 срещи у дома.

Бившият наставник на Реал Мадрид Карло Анчелоти много добре знае, в колко тежко положение се намира настоящият му отбор. С два допуснати гола у дома Байерн трябва задължително да вкара две попадения или да спечели с 2 чисти гола. Последно Шалке 04 успя да победи Реал с 3-4 в Мадрид през 2015 г., но бе отстранен.

Статистиката сочи, че Байерн не се справя добре в гостуванията си и е спечелил 3 от последните си 6 мача далеч от дома. Момчетата на Анчелоти загубиха от Хофенхайм и завършиха наравно с Херта и Байер Леверкузен. В допълнение, Байерн е спечелил едва 4 от последните си 14 мача като гост в Шампионска лига – едно не особено добро постижение.

В състава на Реал Мадрид се очаква да се появят Гарет Бейл и Рафаел Варан, докато португалския защитник Пепе пропуска срещата заради контузия. В щаба на Байерн  пък, се надяват Роберт Левандовски да се върне в игра. Под въпрос остават Матс Хумелс и Жером Боатенг.

Селекцията на немците може да се окаже ключ към крайния изход на двубоя – ако Левандовски не играе в атака, а Хумелс и Боатенг отсъстват в защита, плюс наказанието на Мартинез, съставът на Баварците става доста осакатен.

Всичко в тази среща води към успех на Реал Мадрид, както в срещата, така и в крайния сблъсък.