Легия Варшава и Славия Прага в сблъсък за класиране в групите на Лига Европа

Легия Варшава - Славия Прага - 26/08/2021

4649

Легия Варшава и Славия Прага регистрираха интригуващото равенство 2-2 в първия мач от плейофната фаза на Лига Европа.

Легионерите поведоха на 2 пъти, но Червено-белите успяваха да се завърнат в мача. Махир Емрели откри резултата в 20-та минута, а Александър Бах изравни 13 минути по-късно.

В 37-та минута полският тим отново поведе, благодарение на попадението на Йосип Юранович, но резултатът беше изравнен още преди почивката, след като Лукаш Масопуст се разписа за домакините.

Двубоят на Легия Варшава от първенството през уикенда бе отменен, което означава, че отборът е имал достатъчно време за подготовка преди реванша си срещу Славия Прага. Мениджърът Чеслав Михневич ще се надява, че тимът му ще успее да отстрани Червено-белите в домакинството си пред собствените фенове.

Гостите в четвъртък надиграха Баник Острава с 4-0 в най-скорошното си съревнование миналия уикенд. Момчетата на Индрих Тръпишовски се намират в добра форма, тъй като са спечелили 5 от предходните си 7 мача във всички турнири този сезон.

В този период, чехите са реализирали 13 попадения и са допуснали 5 гола, като в 4 от тези двубои, те записаха сухи мрежи.

Към настоящия момент, Легия Варшава изигра 10 мача във всички турнири, регистрирайки 6 победи, 2 равенства и 2 поражения. Отборът е отбелязал 15 попадения, но също така е получил доста голове. В тези мачове, отборът е допуснал цели 10 попадения от своите противници.

Вероятно и двамата мениджъри ще разчитат на същия стартов състав от първия мач. Треньорът на домакините най-вероятно ще заложи на Линдзи Роуз, Матеуш Витеска и Майк Науроцки в защита. Емрели се разписа в първия мач и трябва да поведе атаката на тима още веднъж.

Вратарят Артур Борук, който прекара известно време в Италия и Англия, се завърна в Легия през миналия сезон. Неговият опит под рамката на вратата може да би ще изиграе ключова роля за поляците.

Очаква се Тръпишовски да използва утвърдената група от играчи за втори мач. Мениджърът ще има пред себе си доста атакуващи възможности, които да се изправят срещу Легия Варшава. Станислав Тецъл най-вероятно ще бъде на върха на атаката за гостите.

Тръпишовски е поставен под трудният избор кой от Убонг Екпай, Ондрей Лингр, Иван Шранц, Лукас Масопус, Николае Станчиу и Абдала Сима да играе в полузащита.

Предстои ни нов вълнуващ двубой в Полша, но за разлика от първия мач се очаква в четвъртък да станем свидетели на ниско-резултатно равенство с под 2.5 отбелязани попадения.