Ще успее ли Валенсия да продължи добрата си форма срещу Алавес?

Валенсия - Депортиво Алавес - 27/08/2021

5422

В петък вечер, Валенсия ще се стреми да удължи серията си без поражение от новия сезон на Ла Лига, когато посреща Депортиво Алавес на „Естадио Местая“.

Гостите, от своя страна, ще имат за цел да запишат първите си точки тази кампания, след като допуснаха 2 поражения в първите си съревнования.

В откриващия си двубой, Валенсия надигра Хетафе с 1-0, въпреки че Уго Гилямон получи червен картон още в 3-тата минута.

Карлос Солер отбеляза единственото попадение, след изпълнение на дузпа в 11-та минута. Отборът регистрира само 26% притежание на топката, като също така получи цели 22 удара към своята врата.

Солер отново се разписа от бялата точка в най-скорошната среща на тима си срещу Гранада, завършила 1-1.

Този път, момчетата на Хосе Бордалас записаха по-големия процент притежание на топката и отправиха цели 18 удара, като 7 от тях бяха в рамките на вратата.

Всъщност, Прилепите са загубили само 2 от последните си 8 мача в Ла Лига, постигайки 3 победи и 3 равенства в останалите двубои.

Ако успеят да продължат добрата си серия, със сигурност биха могли да постигнат по-добро място в сравнение с 13-тата позиция, на която завършиха миналата кампания.

Депортиво Алавес, от своя страна, бе разгромен от Реал Мадрид с 4-1 в откриващата си среща от новия сезон. Попадението от 11-метровия удар на Хоселу беше утешителния гол за отбора.

Миналия уикенд, тимът бе победен от Майорка с 1-0, въпреки че сблъсъкът се игра на собствен терен и доминираше през по-голямата част от двубоя.

След като Рубен Дуарте получи червен картон в 66-та минута, Депортиво Алавес отстъпи и загуби мача в решителните 10 минути от срещата.

Бяло-сините бяха доста близо до изпадане от Ла Лига миналия сезон, завършвайки на 16-то място, само на 4 точки над зоната на изпадащите и на 5 точки под предстоящия им опонент.

Ако отборът не демонстрира по-добро представяне, може би отново ще е застрашен от изпадане в Сегунда дивисион.

Интересен факт е, че последните 3 мача между Валенсия и Алавес са завършили с равенства, като във всяко от тях са се отбелязали над 1.5 попадения.

Бяло-сините са спечелили само 2 от предишните си 10 съревнования срещу Прилепите, допускайки 5 поражения и 3 равенства.

Нито един от двата тима има проблеми с контузени футболисти, което означава, че двамата мениджъри ще могат да използват най-силната си стартова XI в петък.

Като се вземе под внимание, пълната противоположност в представянето на двата отбора през новия сезон, всичко сочи към домакински успех.

Forebet прогнозира, че Валенсия ще отбележи над 1.5 попадения при успеха си над Депортиво Алавес на „Естадио Местая“.