Очаква се Легия Варшава да отстрани Бодо Глимт в квалификациите за Шампионската лига

Легия Варшава - Бодьо Глимт - 14/07/2021

7181

След драматичен първи мач, който завърши 3-2, Легия Варшава има гол аванс преди втория двубой от квалификацията си за Шампионската лига срещу Бодо Глимт.

В сряда, двата тима ще се срещнат отново в мач реванш, който ще се проведе на „Стадионът на полската войска“ в столицата Варшава.

В първото съревнование Лукиняс даде преднина на Легия още във 2-рата минута, а Махир Емрели удвои предимството за отбора си преди почивката.

Въпреки че Ерик Ботейм и Пернамбуко изравниха резултата за Бодо Глимт, Емрели отбеляза 2-рия си гол, благодарение на който тима спечели първия мач.

Новият сезон в полската Екстракласа ще започне след няколко седмици, което означава, че сблъсъкът миналата седмица беше първият официален двубой на Легия Варшава от средата на май насам.

Домакините са изиграли 5 приятелски срещи преди съревнованието си с Бодо Глимт, като през този период, те са записали 3 победи, 1 равенство и 1 поражение.

Всъщност, Легионерите са загубили само 1 от предходните си 17 двубоя във всички турнири.

Като изключим приятелските срещи, Легия се намира в серия от 12 мача без поражение, завършвайки сезона миналата година със 7 успеха и 4 равенства.

Междувременно норвежката Елитсериен е в разгара си, а Бодо Глимт стартира кампанията си в първенството още през май.

Мълнията заема 2-ра позиция в топ първенството на Норвегия, след като регистрира 7 победи, 3 равенства и 3 поражения към момента.

Отборът стартира кампанията през 2021 година по впечатляващ начин, губейки само 1 от първите си 9 мача от Елитсериен.

Въпреки това, Глимт се насочва към реванша в не особено добра форма, след като успя да спечели само 1 от последните си 6 двубоя във всички първенства, включително 3 загуби и 2 равенства.

Легия Варшава и Бодо Глимт се срещнаха за първи път помежду си миналата седмица, което означава, че имаме само една среща между двата отбора, която може да анализираме.

Легионерите записаха 51% притежание на топката в първия мач, въпреки че Мълнията отправи цели 10 изстрела към вратата на опонентите си.

Домакините имат проблеми с контузени футболисти, което означава че мениджърът Чеслав Михневич ще се придържа към същия стартов състав, който постигна успеха миналата седмица.

Гостите ще бъдат без Мортен Конрадсен, тъй като халфът получи червен картон в първата част от съревнованието.

След сблъсъкът миналата седмица се очаква Легия Варшава да постигне нов високо-резултатен успех в сряда.

Forebet прогнозира, че полския гранд ще постигне успех над норвежците в истинско голово шоу, в което бъдат отбелязани над 5.5 попадения.