Ще съхрани ли ПФК Нефтчи Баку аванса си в реванша срещу Динамо Тбилиси?

ПФК Нефтчи Баку - Динамо Тбилиси - 14/07/2021

5968

Достигнахме до вторите мачове от първия квалификационен кръг на Шампионската лига и тази сряда ПФК Нефтчи Баку се изправя срещу Динамо Тбилиси в интригуващ сблъсък.

Двубоят ще се състои на „Баксел Арена“ в Азербайджан и домакините имат предимство в резултата след първата среща в Грузия, която завърши 2-1 в тяхна полза. Въпреки всичко, трябва да припомним, че от този сезон головете на чужд терен вече не носят преимущество.

Нефтчи Баку трябва да се чувства отпочинал, тъй като нямаше мач от азербайджанската лига миналия уикенд. Сезон 2020/21 приключи на 19 май и новата кампания ще започне в по-късен етап от годината.

За сметка на това, Нефтяники се намират в солидна форма и са без поражение в изминалите си 10 съревнования във всички турнири, включително и приятелските мачове.

Те откриха резултата в първия си сблъсък от квалификациите след само 24 минути игра и въпреки, че малко по-късно допуснаха изравнителен гол, те се разписаха отново в 58-мата минута и извоюваха победата.

ПФК Нефтчи Баку се доказаха като труден за преодоляване противник на собствен терен в Шампионската лига. Те са без загуба в изминалите си 8 домакинства от надпреварата.

Тимът се представя солидно и в защитен план в турнира, като е опазил вратата си от попадения в 7 от последните 8 домакински срещи от Шампионската лига.

Динамо Тбилиси има доста работа след като беше надигран в първия мач от квалификациите на собствен терен с 2-1.

От друга страна, след премахването на правилото за головете на чужд терен, отборът ще се нуждае от успех само с 1-0, за да вкара сблъсъка в продължения.

Бяло-сините са по средата на кампанията си в местното първенство и се намират на 2 точки под лидера в класирането.

Те не играха миналия уикенд, но статистиката показва, че са постигнали само 1 успех в изминалите си 4 сблъсъка във всички надпревари. Динамо Тбилиси е загубил 3 от предходните си 4 срещи с един и същи резултат от 2-1.

Освен това, Бяло-сините не се представят добре на чужд терен в квалификациите за Шампионската лига. Те са пропуснали да спечелят предходните си 4 гостувания от надпреварата.

Също така, момчетата на Кахабер Цхададзе не са опазили и вратата си от голове в най-скорошните си 5 двубоя на чужд терен от турнира.

Домакините най-вероятно ще използват същата титулярна единайсеторка от първия сблъсък, но е възможно Омар Булудов да стартира на мястото на Юсуф Лавал.

Гостите може да се възползват от уменията на Нодар Кавтарадзе и Торнике Ахвледиани, като и двамата взеха участие във второто полувреме на първата среща, идвайки от резервната скамейка.

Нефтяники имат нужната увереност, че ще продължат напред след резултата от двубоя миналата седмица.

Те се представят добре в квалификационните кръгове от Шампионската лига и е вероятно да станем свидетели на същия резултат от първото съревнование и Нефтчи Баку да постигне още една победа с 2-1.