Ще успее ли Швейцария да спре възходът на Испания в четвъртфиналите?

Швейцария - Испания - 02/07/2021

7817

В петъчния сблъсък, Испания е ясният фаворит за класиране на полуфиналите на Евро 2020.

Двата отбора ще се изправят помежду си на „Газпром Стейдиъм“ в Санкт Петербург в първия четвъртфинал от Европейското първенство това лято.

Въпреки очевидното превъзходство на испанците, Швейцария ще има нужната увереност за постигането на нов голям успех, след като отстрани Франция в предишния кръг.

Червеният кръст се класира за фазата на елиминациите като един от най-добрите трети отбора, взимайки 4 точки в Група А.

След равенство срещу Уелс с 1-1, тимът бе тотално надигран от Италия с 3-0. В последното си съревнование, Швейцария победи Турция с 3-1.

В сблъсъкът срещу Франция, Арис Сеферович реализира 2 попадения и до голяма степен допринесе за достигането на тима си до изпълнение на 11-метровите удари.

Швейцарците реализираха и 5-те си дузпи, преди звездата на ПСЖ Килиан Мбапе да пропусне решаващия удар.

Струва си да отбележим, че Червеният кръст е загубил само 1 от предходните си 11 срещи във всички турнири, регистрирайки 8 победи и 2 равенства.

Въпреки това, момчетата на Владимир Петкович са постигнали само 1 успех в изминалите си 7 съревнования от Европейското първенство.

Испания, от своя страна, записа равенства срешу Швеция и Полша в първите си два мача, преди да разгроми Словакия с 5-0 в последния двубой от груповата фаза.

Футболистите на Луис Енрике отново реализираха 5 гола и срещу Хърватия в осминафиналите. Алваро Мората и Микел Оярсабал донесоха успеха на страната си с попадения в продължението.

Испанците се отправят към четвъртфиналите в серия от 12 мача без поражение във всички турнири. Те постигнаха 6 успеха и 6 равенства през този период.

Ла Фурия е реализирала цели 11 попадения и е допуснала 4 гола в предходните си 3 двубоя.

Луис Енрике със сигурност трябва да предприеме действия в защита, ако желае да спечели трофея с тима си.

Швейцария и Испания са се изправили 22 пъти помежду си през годините. Забележително е, че Червеният кръст е постигнал само 1 успех в тези двубои.

Двата тима се срещнаха 2 пъти в Лигата на нациите през 2020 година. Тогава, Ла Фурия взе 4 от възможните 6 точки.

Владимир Петкович няма да може да разчита на ключовия си полузащитник Гранит Джака в петък. Футболистът на Арсенал ще пропусне двубоя, заради наказание.

Що се отнася до Испания, Хосе Луис Гая страда от контузия и може да пропусне четвъртфинала. Това означава, че Енрике отново ще използва Алваро Мората в нападение.

Предстоящият сблъсък предвещава да бъде изключително оспорван. Характерът на двубоя в петък би могъл да благоприятства аутсайдерите.

Forebet прогнозира, че Швейцария и Испания ще направят ниско-резултатно равенство в редовните 90 минути, а евентуални продължения и дузпи ще определят победителя.