Намиращият се в отлична форма Уругвай ще се окаже твърде силен за Колумбия

Уругвай - Колумбия - 04/07/2021

5140

Уругвай се сблъсква с Колумбия на стадион „Мане Гаринча“ тази събота в двубой, който се очаква да бъде изключително оспорван.

Уругвай най-накрая възвърна формата си и завърши на второ място в Група А под Аржентина. Небесносините постигнаха този успех, благодарение на победите си над Боливия с 2-0 и над Парагвай с 1-0 в последните 2 мача от груповата фаза.

Урусите изпитваха затруднения в атака в ранните етапи от Копа Америка, тъй като бяха надиграни от Аржентина с 1-0 в откриващия си двубой, но след това спечелиха важна точка от равенството си срещу Чили с 1-1.

Въпреки всичко, Уругвай може да се окаже труден за преодоляване съперник, тъй като е загубил само 3 от изминалите си 16 съревнования във всички турнири. Две от тези поражения бяха от Бразилия и Аржентина.

Нападателите - Кавани и Суарес би трябвало да създат няколко голови ситуации в срещата и рано или късно да реализират поне някои от тези възможности.

Колумбия завърши на 3-то място в Група B, след като спечели 1 от изиграните си 4 съревнования от груповата фаза. Фактът, че 4 от 5-те отбора, участващи във всяка група се класират напред, също помогна на Лос Каферетос да достигне до четвъртфиналите.

Единственият по-впечатляващ резултат на момчетата на Рейналдо Руеда беше нулевото равенство срещу Венецуела. Въпреки всичко, Колумбия приключи груповата фаза със загуби от Перу и Бразилия с един и същи резултат от 2-1, което не е особено обнадеждаващо за предстоящия четвъртфинал.

Лос Каферетос е пропуснал да спечели последните си 3 сблъсъка с Урусите, допускайки 2 поражения в тези 3 мача с резултати от 3-0.

Имайки предвид тези факти, Колумбия най-вероятно ще срещне доста трудности в съботния двубой.

Небесносините се намират в серия от поредни победи, докато колумбийците са допуснали 2 последователни загуби.

Уругвай е фаворитът на теория, но срещата има всички предпоставки да бъде доста оспорвана, като е възможно само един гол да раздели Лос Каферетос от класиране за полуфиналите.