Международни

Само победа ще свърши работа на Манчестър Сити срещу Тотнъм

CosminIftode / Shutterstock.com

Най-забележителната срещата от този кръг във  Висшата лига на Англия е между Манчестър Сити и Тотнъм Хотспърс на Етихад.

Ако преди началото на сезона някой бе попитал, кой двата тима ще се намира на втора позиция към настоящия момент, отговорът вероятно би бил Манчестър Сити. Въпреки това в момента Гражданите се намират на 5-та позиция и имат доста работа да свършат за да се класират в Шампионска лига дори.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола изживя истински кошмар миналата седмица, след като отборът му бе разбит от  Евертън с 4-0. На почивката резултатът бе  1-0 и всички очакваха Гражданите да излязат настървени за обрат през втората част. Но само 2 минути след началото на второто полувреме тимът вече губеше с 2-0. Сити така и не намери отговор на играта на Евертън и Карамелите постигнаха убедителна победа с 4-0.  Твърди се, че след края на срещата  Гуардиола е влязъл съблекалнята и е поздравил момчетата си за начина, по който са играли. Ако е вярно испанецът или си е загубил ума или упражнява психологически трикове за да свали напрежението от тима си.

Слабата форма на Гражданите е добра възможност за Тотнъм да се отдалечи от преследвача си и да притисне Челси. Отборът на Моурисио Почетино победи с 4-0 Уест Бромич миналата седмица и постигна своята шеста поредна победа във Висшата лига. Тимът играе с голяма самоувереност и победата с 2-0 над Челси показва, че Шпорите притежават всичко необходимо, за да побеждават големите отбори в лигата. Тенденциите сочат, че Тотнъм с спечелили последните си 5 срещи с 2 или повече гола, което подчертава отличната им форма. Нещо повече, Шпорите са отбелязали 19 попадения в последните си 6 срещи, което прави по 3,16 попадения средно а мач.

Това са лоши новини за Манчестър Сити, особено след касапницата, която се разигра на „Гудисън парк“. Единственият лъч надежда за Гражданите е домакинската им форма, която се състои от 3 поредни победи, включително и 2-1 на Арсенал. Въпреки това на „Етихад“ през този сезон  те загубиха от Челси и завършиха наравно с Мидълзбро, Евертън и Саутхямптън. Формата на Тотнъм като гост също не е впечатляваща, след като загубиха от Манчестър Юнайтед и Челси, а с Арсенал завършиха наравно. От друга страна в последните си 2 гостувания спечелиха, като отбелязаха общо 8 попадения.

Тотнъм се надяват да отбележат голове в срещата си Манчестър Сити. Ако бъдат достатъчно настоятелни, защитата на Сити ще се пропука най-вероятно. Въпросът е дали Манчестър Сити ще превключи на по-висока скорост и ще успее да затрудни защитата на Тотнъм? За момента обаче всичко предвещава победа за гостуващия тим.